TOKYO POP UNDERGROUND W NOWYM JORKU

Jefrey Deitch może być jednym z najważniejszych kuratorów dla nurtu urban contemporary art. Nie jest to żadna przesada, bo to jest własnie człowiek, który potrafił wprowadzić na nowojorskie salony sztuki współczesnej graffiti i street art. Swoon, Reas, Futura, Katsu, wymieniać można bez końca, a lista zasług jest naprawdę długa. To Deitch, kiedy został dyrektorem MOCA LA otworzył wystawę Art in the Streets, która przyciągając 200 000 osób stała się najchętniej zwiedzaną ekspozycją w historii instytucji. Deitch długo się nie „nadyrektorował” w LA, i od czasu zwolnienia jego kariera zawodowa nieco wytraciła impetu. Wygląda na to, że nowojorczyk wraca na właściwe tory. 

We wrześniu, w Nowym Jorku, otwarta zostanie wystawa Tokyo Pop Underground. Już sam tytuł sprawia, że ciarki przechodzą po plecach. Jeżeli dodać do tego, że „kuratorowanie” tego przedsięwzięcia Deitch powierzył Shinji Nanzuce, na co dzień prowadzącemu Nanzuka Underground, to już naprawdę robi się elektryzując. 

Na wystawie ma zostać zaprezentowana sztuka z nurtu pop od lat 60 ubiegłego wieku. Nanazuka zaprosił do wystawy gwiazdy tokijskiej sceny: Makoto Azuma, Haroshi, Akiyoshi Mishima, Masato Mori, Tetsuya Nakamura, Yoshiro Nishi aka Yoshirotten, Toshio Saeki, Hajime Sorayama, Keiichi Tanaami, Makoto Taniguchi, Hiroki Tsukuda, Kazuki Umezawa, Harumi Yamaguchi. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *