STENCIL MASTERS 01

Byłe więzienie w portugalskim Lagos od kilku lat corocznie gości artystów z całego świata na kilkutygodniowych rezydencjach. Niepozorny budynek kryjący spacerniak, korytarze i cele. Czuć w tym miejscu historie i pewnego rodzaju niepokój działający na wyobraźnie. Obecnie budynek to miejsce w którym artyści poukrywani w celach mają swoje pracownie. Głowna część przestrzeni została wydzielona na galerię.

W tym roku na rezydencje zostali zaproszeni B-Toy, Monstfur, Pisa73, RMYR i Stefan Winterle. Odpowiedzialnym za dobór artystów był Czarnobyl. Artyści mieli dwa tygodnie na przygotowanie prac w galerii i poza nią. Kluczem do wydarzenia był szablon. Zresztą tytuł wystawy to Stencil Masters Edition 01 co sugeruje kontynuację na podobnej zasadzie w przyszłym roku. Dotychczas rezydencje gościły artystów posługujących się różnymi technikami. 

Organizatorem jest grupa lokalnych artystów ukrywająca się pod nazwą ARTURb czyli Artista’s unidos em residenca (LAC). Wystawę można zwiedzać do 4 listopada. Ale i tak warto tam podejść i sprawdzić co się aktualnie dzieje się w pozostałe dni roku.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *