SIMPSON W IRON OXIDE

Już zaraz, już za chwilę w Częstochowie, w galerii Iron Oxide pojawi się Simpson ze swoimi pracami. Relacje Simpsona z Częstochową są długie i burzliwe. Gościł tam przy okazji festiwali organizowanych przez Monstfur, i zostawił po sobie dwa murale, które wywołały nie małe kontrowersje. Teraz mieszkańcy miasta pielgrzymek będą mogli bliżej zapoznać się z twórczością Simpsona. Poniżej informacja od organizatorów wystawy:

Wernisaż: 9 listopada (sobota), godz. 18.00, galeria sztuki współczesnej IRON OXIDE w Częstochowie, ul. Komornicka 127, dojazd do galerii: autobusy 18 i 26

„Free Market Simpson” to pierwsza, obszerna prezentacja obrazów tego artysty w Częstochowie. Znakiem rozpoznawczym Simpsona jest neo pop-artowa stylistyka za którą kryją się spostrzeżenia z zakresu ekonomii, polityki czy mechaniki stojącej za procesami społecznymi. Używa on rozpoznawalnych dla większości symboli pochodzących z obszaru kultury popularnej by stworzyć własną mitologię znaczeń. W trakcie tej przekrojowej ekspozycji zobaczymy prace z różnych okresów. Zaprezentowane zostaną obrazy z cyklów takich jak  „Problem.gov.pl”, „Helldorado” czy „Private World”. Artysta jest blisko związany z myślą libertariańską.

W Częstochowie jest on szerzej znany ze swoich dwóch budzących kontrowersje murali przy ulicy Kopernika i Śląskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *