Pendragon dla marki Vans

Kiedy w zeszłym roku poznawałem twórczość Pendragona, nie wiedziałem dokąd mnie to zaprowadzi; nie wiedziałem też dokąd jego to zaprowadzi. Ale jego bootlegi wyróżniały się wyraźnie na tle całej sceny: pomysłem, matematyczną aranżacją kart, w końcu bardzo stonowaną paletą kolorystyczną. Od razu kupiłem od niego cały karton prac i od tego czasu kupuję całymi kartonami.

Jest takie powodzenie, że cała filozofia to w z zasadzie Platon i przypisy do niego. Jeśli jest prawdziwe, to z pewnością custom bootleg toys to Sucklord i przypisy do niego. Pendragon jednak z pewnością będzie jednym z najczęściej przytaczanych przepisów, przynajmniej na starym kontynencie.

Co ciekawe, bootlegowcami już żywo zaczęły się interesować lifestylowe marki, co w sumie w dobie festiwalu Complex Con nie dziwi. Tym razem jest Vans, ale zamiast Murakamiego mamy tu tytułowego Pendragona.

Poniżej wideo przygotowane w ramach współpracy Vans-Pendragon oraz link do artykułu „The Bootleg Toymakers Creating Collectables for a Mashed-up Generation„. Na koniec dodam, że właśnie trwa aukcja jednego z bootlegów Pendragona „LSD” (numerowany i sygnowany przez artystę) w galerii artkomiks.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *