NOWA WYSTAWA W BRAIN DAMAGE GALLERY

Galeria- instytucja, lubelska  Brain Damage Gallery przyzwyczaiła nas do wystaw na wysokim poziomie i mieszania graffiti z najnowszymi trendami w sztuce „urban contemporary”. Najbliższa odsłona to powrót do graffiti przez duże G, a przy okazji także B i R. „Gdzie Byli Rodzice” to spotkanie z warszawskimi GBRami. Kto pamięta „sosm.pl” może przypomnieć sobie relacje z poprzednich wystaw GBRów- dla mnie to kawał historii na stałe wpisujący się także w działalności legendarnej warszawskiej galerii V9. Poprzednie wystawy chłopaków to były nie tylko wspaniałe podróże i doznania, ale także miniskandaliki przeżywane na naszej małej scence- kto jeszcze pamięta instalacje z pewnym spalonym albumem i oburzenie jakie ona wywołała? Osobiście nie mogę się doczekać kolejnej prezentacji i publikacji zatytułowanej „Gdzie Byli Rodzice?” To wszystko 29 września w lubelskiej BDG.

Poniżej kilka słów od organizatorów:

Wszystko potoczyło się inaczej niż marzyli za dzieciaka.

Niewinność zabrano im dawno. Nie z ich winy… A przynajmniej nie do końca. Ich największym błędem było potraktowanie miasta jako wielkiej piaskownicy. Placu zabaw, w którym wprowadzili własne reguły. Rezerwatu, w którym znaleźli spełnienie i który ich ukształtował. Jako poważnych dziś twórców. Z sukcesami. 

29 września 2018 najmroczniejsze duchy młodości przemówią za nich. Z dużą dawką prywaty i braku pokory. Pokażą Wam, co miasto robi z człowieka… i co człowiek robi z miastem. W odmętach wspomnień odsłonią ostatni wytwór swojej wyobraźni. Jednocześnie najnowszą książkę traktującą o graffiti w Polsce: Ghosts Become Real. 

Wspólnie zastanowimy się gdzie byli Oni?

Gdzie Byli Rodzice?

Gdzie Byli Rodzice 

29 września 2018 (sobota), g. 20:00

Brain Damage Gallery // LUBLIN // Centrum Spotkania Kultur

Pl. Teatralny 1 / Bezpośrednie wejście do galerii od ul. Skłodowskiej 7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *