LUMP Z NOWĄ ŚCIANĄ!

Wielokrotnie pisałem, że Lump jest jednym z najciekawszych i najzdolniejszych artystów polskiej sceny ze zdecydowanie zbyt mała ekspozycją. Lump zawsze potrafił zaskakiwać i mieszał techniki, które wykorzystywał, przy tym inspiracje odnajdywał w swoim codziennym życiu i często odnosiły się do okresu dorastania. Może dlatego jego prace mają w sobie urok nostalgii i czasami melancholii . Poniżej kilka słów od samego artysty o jego najnowszej pracy:

Na uboczu, pomiędzy blokami. dawna odwrócona perspektywa.
Bazą Muralu jest okładka opakowania starej KALKI maszynowej proj. Zygmunta Jaworskiego, którego przez lata używałem jako teczki na projekty.
W centrum muralu znajduje się fotografia z ’99 roku, która jest „kalką” widoku jaki miałem wychodząc z domu. Zdjęcie przedstawia bloki po drugiej stronie wiaduktu kolejowego. 
Bloki z tysiącem osiedlowych historii.
Patrząc na mural widzimy front wieżowców, które są usytuowane do nas tyłem… Odwrócenie to stawia nas w innym miejscu i czasie… 
Choć dla wielu osób żyjących tu, przez lata nic się nie zmieniło. Dzielnica i bloki stały się kapsułą hibernacyjną.
Wyklejona fotografia z czasem naturalnie będzie się „starzeć” odkrywając Oryginalny napis „KALKA MASZYNOWA”, który znajduje się pod zdjęciem. Jest to swego rodzaju eksperyment. 
Czas i natura dokonają dzieła. Ulotność tego projektu jest jego głównym założeniem.
Technika: Billboard na Muralu;)

zdjęcia: Tomasz Kajszczarek + artysta, Dron/foto  – Daniel Podgajny

cof
cof
cof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *