LIFE HACKS

Relacja z wernisażu DWA ZETA – NOBODY CLUB – Life Hacks (Karolina Zajączkowska i Zbiok Czajkowski) który odbył się kilka dni temu w  Studio BWA w Wrocławiu. 

NOBODY CLUB to fikcyjny klub towarzyski powstały z myślą o wszystkich, dla których nie ma nadziei, dla tych zmęczonych odwieczną gonitwą za sukcesem i tych bez perspektyw. 

Ten egalitarny klub jest dla wszystkich i dla nikogo. W naszej społeczności nic nie oferujemy, nie próbujemy, nikogo nie oceniamy. Jesteśmy bierni, biedni, podobni do nikogo i nikomu niepotrzebni – zachwalają zadowoleni klubowicze. 

Jednak Klubu Dla Nikogo DWA ZETA (Zbiok Czajkowski i Karolina Zajączkowska) nie jest miejscem utyskiwania, lecz tworzy przestrzeń twórczej wspólnoty przy pełnej świadomości beznadziei, w której funkcjonuje. To grupa wzajemnego wsparcia, szacunku i aprobaty.

W najnowszej odsłonie artyści analizują zagadnienie nowoczesnego podział czasu na czas pracy i czas wolny. Czy pracujemy żeby odpocząć a może odpoczywamy żeby wydajniej i jeszcze więcej pracować?  Polacy są jednym z najciężej pracujących społeczeństw w Europie, borykają się z nieumiejętnością odpoczywania i coraz więcej osób cierpi na syndrom chronicznego zmęczenia. Nobody Club proponuje zatem proste i tanie rozwiązania pozwalające się zrelaksować, zadbać o siebie czy zwyczajnie umilić sobie życie w opresyjnej i nieuprzejmej rzeczywistości. 

Albo nie. 

Na ekspozycję składają sięspecjalnie zaprojektowane obiekty i tutoriale o tym, jak wytrwać, żeby przetrwać, a może nawet poczuć się lepiej, odpocząć i znaleźć schronienie.

kuratorka: Joanna Stembalska

DWA ZETA to Karolina Zajączkowska oraz Zbiok Czajkowski, duet artystyczny, przestrzeń do eksperymentu, ciało artystyczno-usługowe. Obszar zainteresowań Karoliny leży pomiędzy fotografią, narracją wizualną, politycznością, a teorią obrazu. Zbiok to malarz, ilustrator, popularyzator oraz jeden z najbardziej znanych polskich artystów z kręgu street  artu. Duet DWA ZETA zajmuje się sztuką na styku, wykorzystując spectrum narzędzi właściwych kulturze popularnej, językowi reklamy czy polityce. Interesuje ich linia frontu między High i Lowbrow, mieszkają w Warszawie, pracują na całym świecie od Nowego Jorku po New Dehli.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *