KAWS NA FALI

Czas nadrabiać zaległości. Zaczynamy od  wyników z dwóch aukcji w Nowym Jorku. Na obu tym kto nas najbardziej interesował był KAWS. W domu aukcyjnym Christies wystawiano trzy obiekty Amerykanina. Dwie „rzeźby” i sześć obrazów z serii Kimpsons. Największa rzeźba „Born to bend” uzyskała cenę 516 000$, tyle samo wylicytowano za serię Kimpsons. Natomiast  FOUR-FOOT DISSECTED COMPANION został sprzedany za 93,750$ co jak się okazało kilkanaście godzin później było okazyjną ceną.

Na aukcji Phillips „New Now” równiż poajawiła się liczna reprezentacja obiektów KAWSa. Najciekawszym przynajmniej dla mnie, był plakat artysty  z czasów jego „ulicznej działalności”. Do licytowanego obiektu odniósł się na swoim koncie instagromowym sam artysta. W każdym razie praca z estymacją 40-60K$ została kupiona za 106,250$.

Na aukcji znalazło się również 6 Four Foot Companion z różnych edycji. Analogiczny do tego wystawionego w Christies został kupiony za 118,750$. Najdroższym spośród przyjaciół okazała się wersja brązowa kupiona za 150 000$, a najtańszą- szara- 93 750$. Ponadto obraz z 2014 wylicytowano za 200 000$. Pełen zestaw wyników znajdziecie z Phillips znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *