DUŻY MURAKAMI NA PŁÓTNIE, MAŁY NA PAPIERZE

Takashi Murakami to prawdopodobnie najlepszy biznesman od czasu Damiana Hirsta w biznesie.  Oczywiście można się spierać czy Banksy lub Kaws bardziej nie zasługują na to miano jednak skala działania Japończyka i jego ulokowanie w głównym nurcie sztuki już od tak wielu lat sprawia, że według mnie to on zasługuje na pierwszeństwo. 

Murakami potrafi monetyzować swoją twórczość jak mało kto, a przy tym wciąż jest kochany przez główny obieg sztuki.  Japończyk nauczył się wszelkich biznesowych prawideł, a jednym z nich jest wyczucie czasu. Równocześnie z zaprezentowaniem jednego ze swoich najnowszych i przy tym całkiem sporych obrazów- 4.8m x 12m kwiatowa kompozycja, zapowiedział, że w jego sklepie pojawi się nowa grafika.  

Grafika będzie dostępna w oficjalnym sklepie artysty-  Tonari no Zingaro. Nie ma jednak jeszcze informacji, ani o nakładzie ani o cenie pracy. Jednak zdobycie grafik Murakamiego nie należy to niemożliwych zadań.  Zalega ich wiele na przykład tutaj. Oczywiście najmniej przyjemnym aspektem ich dostępności pozostają ceny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *