DUŻY MURAKAMI NA PŁÓTNIE, MAŁY NA PAPIERZE

Takashi Murakami to prawdopodobnie najlepszy biznesman od czasu Damiana Hirsta w biznesie.  Oczywiście można się spierać czy Banksy lub Kaws bardziej nie zasługują na to miano jednak skala działania Japończyka i jego ulokowanie w głównym nurcie sztuki już od tak wielu lat sprawia, że według mnie to on zasługuje na pierwszeństwo. 

Murakami potrafi monetyzować swoją twórczość jak mało kto, a przy tym wciąż jest kochany przez główny obieg sztuki.  Japończyk nauczył się wszelkich biznesowych prawideł, a jednym z nich jest wyczucie czasu. Równocześnie z zaprezentowaniem jednego ze swoich najnowszych i przy tym całkiem sporych obrazów- 4.8m x 12m kwiatowa kompozycja, zapowiedział, że w jego sklepie pojawi się nowa grafika.  

Grafika będzie dostępna w oficjalnym sklepie artysty-  Tonari no Zingaro. Nie ma jednak jeszcze informacji, ani o nakładzie ani o cenie pracy. Jednak zdobycie grafik Murakamiego nie należy to niemożliwych zadań.  Zalega ich wiele na przykład tutaj. Oczywiście najmniej przyjemnym aspektem ich dostępności pozostają ceny. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *