D*FACE I KURT

Mam nadzieję, że nie uznacie, że zamieniamy się w słup ogłoszeniowy do informowanie o nowych produktach, ale ostatnio obrodziło w informacje z tego gatunku. Sprzedaż i reselling grafik stały się istotną częścią sceny streetartowej.  W pewnym sensie można porównać to do zjawiska jakie mam miejsce w środowisku kolekcjonerów butów sportowych. Tam także reselling zaczął kształtować modę, a samo kupowanie i odsprzedawanie stało się jednym z ważniejszych aspektów kultury.

Sytuacja, w której więcej osób kupuje prace artystów, żeby na nich zarobić niż z chęci obcowania ze sztuką stała się na tyle dużym zjawiskiem, że np Shepard Fairey wprowadził specjalne regulacje w swoim sklepie żeby prace miały szansę trafić do jego fanów (ale o tym przy innej okazji). 

Dziś na stronie stolenspace będzie miała miejsce premiera grafiki D*Faca- Kant Complain. Dla osób urodzonych przed 2000 r. Nie muszę mówić, że przedstawia ona Kurta Cobaina, lidera zespołu Nirvana. Ci, którzy nie wiedzą o kogo chodzi niech to „wygooglują”. Dwa dni temu praca miała premierę w galerii ze Seattle – Treason. Wówczas praca była wyceniona na 550$. Zapewne w Londynie będziemy mieli podobną kwotę. 10% ze sprzedaży grafiki trafi na rzecz fundacji walczącej z depresją wśród mężczyzn. Stolen Space nie podaje pory, o której praca trafi na stronę galerii, więc chętni spędzą dzień przed laptopem lub z telefonem w ręku. 

D*Face mural in Capital Hill, Seattle, WA
Hand Stained Multiple screen print on 370gsm paper 28.5” x 27.5” – 72cm (H) x 70cm (W) Edition of 100 Signed and numbered by artist
Hand Stained Multiple screen print on 370gsm paper 28.5” x 27.5” – 72cm (H) x 70cm (W) Edition of 100 Signed and numbered by artist

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *