CZARNOBYL / DESTRUKCJA + koncert Dynasonic

W najbliższy piątek 6 grudnia o 21:00 zapraszamy na wystawę Czarnobyla pod tytułem Destrukcja w FREEDOM Gallery w Szczecinie. Jak zapowiada galeria będzie to zbiór prac z ostatnich lat, rozrzuconych tematycznie. Podświadomie łączący się w podróż po otaczającym nas świecie śmietnika informacyjnego, wywołującego emocje przy łączeniu rzeczy martwych lub wirtualnych z istotą ludzką . Muzycznie udzieli się Dynasonic

Wybór prac można podzielić na trzy procesy;
Portret, twarz. Człowiek
– nośnik emocjonalny, narzędzie.
Nieodwracalna destrukcja -umierający proces biologiczny.
Przedmiot
– tworzy nasze otoczenie i oddziałuje na psychikę.
Odbicia lustrzane (Rorschach)
– pozwala na dowolną interpretację odbiorcy, zależnie od indywidualnego stanu psychicznego, zaprogramowanego poprzez czynniki zewnętrzne.

Czarnobyl

Pierwsze szablony zaczął tworzyć na początku lat osiemdziesiątych. Lista jego inspiracji obejmuje Berlin z jego kulturą punkową, squatingiem i żywą sceną graffiti, a także klasyki filmowe, takie jak „Stalker” Andrieja Tarkowskiego, czy dzieła cyberpunkowych artystów, takich jak William Gibson. W swoich pracach Czarnobyl tworzy wizję dystopijnej przyszłości, łącząc w swoich drobiazgowo wyciętych szablonach portrety ludzi i ilustracje maszynowe. Dzięki nakładaniu warstw, dublowaniu, nakładaniu się i przebudowywaniu szablonów udało mu się stworzyć własny język form, który jest innowacyjny, nowoczesny, a jednocześnie komunikatywny.

https://www.facebook.com/Czarnobyl-100959510053671/
instagram @czarnobylxter

DYNASONIC

Dubwave. Tak można określić muzykę tria, w której puchnący od basów dub romansuje z retro dźwiękami klasycznego instrumentu i field recordingu. Hipnotyzująca repetytywność w naturalny sposób podpowiada skojarzenia z falami, przy czym eksperymentalna elektronika każe pamiętać, że jeśli już fale, to raczej wzburzone.
W styczniu 2019 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu „#1” wydana na limitowanym winylu w wytwórni Don’t Sit On My Vinyl (sublabel Gusstaff Records) oraz jeszcze mocniej limitowanej kasecie w DYM records. Drugim wydawnictwem zespołu są remiksy „#1” wykonane przez Jacka Sienkiewicza oraz 1988 (syny).
Dynasonic:
Mateusz Rychlicki (Kristen, Kobieta z Wydm) – drums, electronics
Adam Sołtysik (ex-Pogodno) – bass
Mateusz Rosiński (wrong dial, Dym Records) – electronics

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *