ARTUR TUROWSKI W 3D

Nigdy do końca nie jarało nas przenoszenie fotografii sitem na papier. Do czasu kiedy to Artur Turowski nie zrobił tego w 3d. „Pieniek”, to jedna z kilku prac, które zaprezentował w cyklu „New perspectives”.  

Artur tą pracą osiągnął mistrzowski poziom sito-drukarski. Wielka precyzja ręcznego druku i bardzo gęsty raster, pozwoliły zbudować głębię obrazu 3d. Wszystkich chętnych zapraszamy do pracowni Kwiaciarnia Grafiki, aby na własne oczy przekonać się jak Turowski&Sitodruk sobie poradzili z tym zadaniem.  

Praca Artura Turowskiego to swoisty kontrapunktu do otaczającego nas pejzażu. To co oczywiście wysuwa się na pierwszy plan to techniczny aspekt printów, efekt specjalny: prace oglądamy w okularach 3D. Szybko jednak możemy przekonać się, że artyście nie chodzi o prostą uciechę i że sięgając po efekty specjalne nie zabiega on o chwilę naszej uwagi. Przeciwnie: na szali jest moment poza czasem. Turowski przywraca efektom specjalnym metafizyczny, prawie sakralny wymiar.  

Artur Turowski jest artystą wizualnym, mieszka i pracuje w Warszawie, od lat związany z polską sceną streetartową (jest jednym z założycieli grupy Vlepvnet). Turowski jest fotografem, malarzem, vlepkarzem i autorem miejskich interwencji. Od kilku lat eksperymentuje z łączeniem fotografii z sitodruku. 

  • Format: 50x70cm
  • Technika: Sitodruk
  • 4 kolory
  • okulary do oglądania pracy w 3d w zestawie.

Pracę można nabyć tutaj >>> https://graphicsflowershop.com/products/pieniek-sitodruk-3d-artur-turowski


Kwiaciarnia Grafiki, to pracownia sitodruku, studio projektowe. Jedyna galeria w Polsce, która prezentuje prace wykonane technikom sitodruku. Prowadzi również sklep internetowy graphicsflowershop.com gdzie sprzedaje artefakty (grafiki, plakaty, koszulki) sztuki sitodruku. Kwiaciarnię Grafiki prowadzoną ilustratorka Martę Kwiatek oraz aktywista, grafik i rowerzysta Kwiatek. Możecie ich również kojarzyć jako kolektyw Kwiatuchi.

źródło: Kwiaciarnia Grafiki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *