ARTCURIAL SPRZEDAJE STREET ART

Czas na kolejną aukcję z metką „street art”. To oferta przygotowana przez dom aukcyjny ArtCurial, który specjalizuje się w metkowaniu aukcji i o kilku wydarzeniach przygotowanych przez nich miałem już okazję pisać.

Nie jest to jedyna z tych aukcji gdzie ceny szybują po orbicie „niedostępne” ale jak i wszędzie i tu są wyjątki i to one przykuwają wzrok. Przede jest wśród nich wszystkim rzeźba Cleona Petersona wykonana przez Case Studyo i prezentowana w galerii Rutkowski68. Jej estymacja to 80-120K euro. Petyerson nie ma szczęścia do rynku wtórnego, który jest nasycony jego grafikami, ale polityka artysty w tym względzie skupia się raczej na zapewnieniu fanom prac po przystępnych cenach niż budowaniu swojej wartości finansowej. Jeżeli natomiast rzeźba osiągnęłaby estymację mogłoby to także wpłynąć na inne prace Amerykanina.

Nie jest to jedyny niekonwencjonalny obiekt na aukcji.  W przedziale 10-12K euro można kupić rzeźbę Marka Jenkinsa, która wprowadzi ożywczą atmosferę do każdego salonu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć KAWSA Untitled (Miffy eating) (package painting) z 2001 r jest wyceniane na 70-90K euro. Na aukcji znajdzie się także grafika „Running chum”  z 2000 jej estymacja to 20-25K euro.

Na ubogiego krewnego w tym towarzystwie wygląda Banksy z pracą Stop and search z 2007. Numer 145 z 500 jest wyceniany na 30/35K euro.

Ciekawostką jest praca JR wyceniona tak samo jak wspomniana praca pana B. Wysoko jest wyceniana także praca Revoka, którego organizatorzy wyceniają na 18-25K euro. Wszystkie prace znajdziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *