LUMP NA PUSTOSTANACH

Lump należy do jednych z najlepszych w branży.  Tym jakże trywialnym zdaniem będziemy zaczynali wszystkie wpisy dotyczące jego twórczości. Jak mało, który rodzimy artysta łączy, wyobraźnie, umiejętności techniczne z wykorzystaniem kontekstu miejsca. Przy tym, ze względu na małe wyeksploatowanie na festiwalach jego prace wciąż mają wyjątkową świeżość i styl. Osobiście uwielbiam u niego bazowanie na rodzimej popkulturze, szukanie odwołań na własnym podwórku, a nie koniecznie czerpanie garściami z już wytartych od lat 60 symboli z USA.

Tym razem wyżebraliśmy od Lumpa zdjęcia z pracami, które powstały w pustostanach. przy każdej okazji Lump starał się nawiązać do historii miejsca, w którym malował. Poniżej krótki opis pomysłu i zdjęcia realizacji.

Wiskord S.A. Zakłady chemiczne gdzie produkowali m.in. oldscholowe kasety SUPERTON, tam też z dachu wyciąłem i odrestaurowałem  pozostałe neony S.A. 😉
(neon A do wglądu)

Skolwin Szczecińska fabryka papieru /Produkowali m.in. klasyczne kalki maszynowe i ołówkowe oraz papier PUPUŚ;) (część obrazu wyklejona oryginalnymi kalkami z tegoż właśnie…)

i wcześniej wspomniany Famabud/Zremb Fabryka maszyn budowlanych, która była wielokrotnie podpalana. z niej jest TWOJE MALARSTWO GROZI POŻAREM I PALENIE SUROWO WZBRONIONE.. i foty z dachu z logosami lumpa i zrembu bazujący na oryginalnej kalce znalezionej w zakładzie. Podążałem za punktami jak przykazano;)

sdr
cof
cof
cof
cof
mde

cof

cof

cof
cof
cof
cof

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *